מסעות קומים

מסעות קודמים:
חוצה אירופה 2014 - מאמסטרדם לרומא במאה יום, רשומות 1-73
קירגיזסטן 2015 - מעבר להרי הפמיר, סדרת כתבות בבייקפאנל

יום רביעי, 29 ביוני 2016

(34) צ'יף ג'וזף פס

8זה היה יום קשה. אולי הכי קשה עד עכשיו. אם אין הומור הפוסט הזה, זה כי אין קובי. אני שחוט, גמור.

התחלתי בקמפ קצת אחרי העיירה דרבי. הגובה ההתחלתי: 1020 מטר. בהתחלה זה היה סביר, עלייה מתונה של כ 10 מייל. בהמשך זה התחיל להתחדד ונעשה תלול יותר ויותר. ידעתי את זה. ראיתי במפה. אבל לא יעדתי עד כמה השמש יכולה להכות כשאין עננים. על המפה ובכל השלטים כתוב "לוסט טרייל פס - 2133 מטר" אבל היו גם כמה ירידות באמצע, שזה אומנם נותן לך הפוגה, אבל אתה מפסיד מאות מטרים שכבר טיפסת. וזה נמשך ונמשך ללא טיפת צל, ונהייתי תשוש ואיטי להחריד, כנראה שלא שתיתי מספיק, וכבר מגיע אחר צוהריים והשמש עוד יותר קופחת ושכחתי גם לאכול, ואני רואה במפה שלאחר הפס הקמפ הכי קרוב זה 12 מייל.

לפס עצמו הגעתי ב 5 בערב. ספסל היה שם, אבל שלט להצטלם איתו לא. ישבתי שם כמעט שעה, הכנתי לי אספרסו חזק במקינטה, ובכוחות אחרונים הרמתי את עצמי, מה זה 12 מייל בירידה? כלום. והינה, בדיוק כשמתחילה הירידה המסלול עוזב את הכביש ופונה לכבישון צדדי בעליה עוד יותר חדה! פתחתי את המפה ו...כן! יש עוד פס במרחק 3 מייל, קוראים לו צ'יף ג'וזף פס וגובהו 2278 מטר! עוד 150 מטר לגובה עכשיו.

משכתי איכשהו בהילוך הכי נמוך ובזיגזגים, והגעתי לקמפ ב 7 שבור ורצוץ. אמנם הפרש הגבהים היום היה כ 1200 מטר, אבל הצצה בהקלטה מראה 2400 מטר גובה מצטבר, בדיוק כפול! לא פלא שנתקדמתי רק 29 מייל.

מחר יום חדש עם פס חדש, רק שאני מתחיל מחר בגובה 1900. חצי נחמה. אחרי הפס מחר, מוטל ראשון שאני רואה אני לוקח!

6 תגובות:

 1. https://drive.google.com/open?id=1mK0kdR3-CMeIKpty8tAMcaqQ_DM&usp=sharing

  השבמחק
  תשובות
  1. זה קישור למפת המסע של קובי.

   מחק
  2. קבלתי פרופורציה בזכות הקישור. תודה

   מחק
  3. This map is a big false. its far from koby true way. for example koby spent time in Richland and its not mentioned in your map.

   מחק
 2. טוב לשמוע שהכל בסדר כבר חששתי שירדת מהפסים והצטרפת לאמשים או לכת אחרת

  השבמחק
 3. טוב לשמוע שהכל בסדר כבר חששתי שירדת מהפסים והצטרפת לאמשים או לכת אחרת

  השבמחק