מסעות קומים

מסעות קודמים:
חוצה אירופה 2014 - מאמסטרדם לרומא במאה יום, רשומות 1-73
קירגיזסטן 2015 - מעבר להרי הפמיר, סדרת כתבות בבייקפאנל

יום שלישי, 30 באוגוסט 2016

דרך חדשה!

עוד אני מצלם את הגשר וירד הלילה. העיר צ'סטר בנויה על רכס שמתרומם ישר מהנהר, ולכל מקום שרוצים להגיע זה טיפוס תלול וקשה. יש סיטי פארק הרחק למעלה, כבר מאוחר והכל כבר סגור, טיפסתי לסיטי פארק. מקום מרוחק, מוזנח, רק אני והיער. התרחצתי קצת מתחת לברז, חיממתי איזה פסטה וצללתי לאוהל, אבל לא נרדמתי. אולי היו אלה קולות היער, או אולי חיבוטי נפש, כמה שהייתי עייף לא הצלחתי להרדם. לבסוף יצאתי מהאוהל אל החושך והתחלתי לחשוב.

סיימתי שלושה רבעים מהמסלול. כעת יש לפניי חציית האפלצ'ים - עוד עליות פסיכיות, עוד עיירות, עוד כניסיות וסיטי פארקים. חלק מרכזי מהמהות של אמריקה חסר לי בכל המסע הזה: החלק האורבני. נראה לי שהרבה יותר מתאים לסיים מסע כזה במגה סיטי אחרי כל הקנטרי, ומה זה מגה סיטי אם לא ניו יורק. חשבתי לקחת הפלגה על המיסיסיפי, להתחבר למיתוס, אבל אין. אפילו דוברות מסע עם מיטען לא עוברות פה אלא ממשיכות דרומה לניו אורלינס. הלכתי לטוריסט אינפורמיישן, בדקתי אפשרויות, עיינתי במפות שעל הקיר, התייעצתי עם חברים למסע ואט ואט התגבשה ההחלטה: ניו יורק! אני עוזב כאן את טראנס אמריקה - תודה על הכל, היה נחמד, נתראה בשמחות - ופונה לדרך חדשה, דרך משלי, ללא מסלול שבישלו לי, בלי רוכבים אחים על המסלול, רק אני והדרך.

החלטתי ומייד נרדמתי. בבוקר חזרתי לנהר להשקיף עליו עוד, בלי למהר, והתגלגלתי לי לאיטי למלון היחידי בעיר. יום חופש. תיכנונים, מרחקים, כיוונים. זה כ 1200 מייל עד ניו יורק סיטי, מקווה לעשות זאת תוך כחודש.
דרך חדשה, והיא רק שלי! אני נירגש!

עוד קצת מיסיסיפי


 מיסיסיפי אחרון ודי

5 תגובות:

 1. אם ככה.... אולי תצפין מניו יורק לצפון-מזרח ארה"ב? מדינות וורמונט, מיין וניו המפשייר אמורות להיות יפות מאוד בספטמבר.

  השבמחק
 2. וואו! איזו תפנית דרמטית! אבל טורינג בתוך הכרך ההומה הזה? זה בכלל ניתן?? בכל מקרה תמשיך לכתוב! זה פשוט מרתק!

  השבמחק
 3. לך עם הלב שלך. זה המסע שלך. דרך צליחה!!!!

  השבמחק
 4. לך עם הלב שלך. זה המסע שלך. דרך צליחה!!!!

  השבמחק